Informacje

Wypadek z udziałem motocyklisty

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Tym razem kierująca toyotą nie zastosowała się do tej zasady i doprowadziła do zderzenia z motocyklistą. W wyniku tego wypadku 36-letni cyklista trafił do bełchatowskiego szpitala. Po raz kolejny apelujemy o bezpieczną jazdę i zachowanie ostrożności za kierownicą.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 3 czerwca 2024 roku, przed godziną 8.00, w Bełchatowie na ulicy Czyżewskiego. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierująca toyotą corollą, 32-letnia mieszkanka Bełchatowa, skręcając w lewo na parking pod punkt handlowy, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 36-letniemu motocykliście, mieszkańcowi Bełchatowa. Cyklista, z urazem odniesionym na skutek zdarzenia, został przetransportowany do bełchatowskiego szpitala. Uczestnicy byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Szczegóły zdarzenia drogowego, pod nadzorem prokuratury wyjaśniają śledczy z Wydziału do spraw Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności za kierownicą. Kierujących samochodami prosimy, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego, zderzenie z samochodem może mieć tragiczne skutki. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać manewry innych kierowców.

Przed wykonaniem manewru skrętu, wyprzedzania, omijania upewnijmy się, czy będzie on bezpieczny. Przestrzegajmy przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Pamiętajmy też, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Jedźmy z bezpieczną prędkością, pamiętając, że pośpiech to zły doradca, zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.
nadkom. Iwona Kaszewska

  • miejsce zdarzenia drogowego, samochód osobowy uderzył potrącił motocyklistę, na zdjęciu pojazdy uczestniczące w zdarzeniu, motocykl leży na drodze, przy nim toyota, dalej widać drogę i zabudowania.
Powrót na górę strony