Informacje

Piknik bezpieczeństwa z okazji Dnia Dziecka w Drużbicach

2 czerwca na placu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Drużbicach odbył się „Piknik bezpieczeństwa” z okazji Dnia Dziecka. Podczas pikniku policjanci drogówki, dzielnicowi i profilaktycy przybliżali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, z jakimi mogą się spotkać podczas zbliżających się wakacji. Swoje stoiska miały również zaprzyjaźnione służby tj. Żandarmeria Wojskowa w Łasku, Sztab Ratownictwa Medycznego w Bełchatowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Drużbicach oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas imprezy dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem, który na co dzień wykorzystują różne służby. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się motocykle i radiowozy policyjne. Każdy chciał też przymierzyć policyjny kask lub kamizelkę. Z ciekawą propozycją wyszli do uczniów i nie tylko, dzielnicowi z Posterunku Policji w Drużbicach, którzy przeprowadzili akcję znakowania rowerów m.in. w związku z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem właścicieli jednośladów. W ciągu ponad dwóch godzin oznakowali 31 pojazdów.

Niewątpliwą frajdą dla uczestników był pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków. Z kolei ratownicy medyczni uczyli jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Oczywiście wszyscy bardzo chętnie opowiadali o swojej codziennej służbie.

Podczas pikniku przedstawiciele WORD-u w Piotrkowie Tryb. wspólnie z policjantami przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Po zakończonej części praktycznej, wszyscy mogli poćwiczyć jazdę rowerem w mobilnym miasteczku ruchu drogowego.

Powrót na górę strony