Informacje

Przechodzień pomógł mężczyźnie leżącemu na chodniku

Dziękujemy mieszkańcom za reakcje na apele policji i pomoc ludziom, których życie i zdrowie może być zagrożone. Dzięki informacji przekazanej przez świadka, bełchatowscy policjanci pomogli 50-letniemu mężczyźnie, który w stanie upojenia alkoholowego leżał na chodniku i był narażony na wychłodzenie. Ten telefon być może uratował mu życie.

W okresie jesienno-zimowym bełchatowscy policjanci prowadzą działania w celu ochrony osób, których życie i zdrowie może być zagrożone na skutek wychłodzenia organizmu. Dotyczy to zarówno osób bezdomnych, jak również osób starszych, czy będących pod wpływem alkoholu przebywających na zewnątrz. Policjanci podczas codziennej służby sprawdzają miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać.

Już niejednokrotnie, dzięki sygnałom mieszkańców, pomoc dla potrzebujących przyszła na czas. Tak było również 21 listopada 2021 roku o godzinie 15.35, gdy dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał informację o osobie potrzebującej pomocy. Zgłaszający przekazał, że na chodniku ulicy Bawełnianej w Bełchatowie leżał mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego. Wysłani na miejsce mundurowi potwierdzili to zgłoszenie. Mężczyzna był kompletnie pijany, trudno było z nim nawiązać kontakt nie mógł utrzymać równowagi. Nie był w stanie podać swoich personaliów ani adresu zamieszkania. Biorąc pod uwagę stan mężczyzny i okoliczność, że znajdował się w stanie zagrażającym jego życiu i zdrowiu, został on zatrzymany w policyjnej celi do wytrzeźwienia.

Dziękujemy mieszkańcowi Bełchatowa za właściwą reakcję. My ponawiamy apel. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Informację o osobach bezdomnych, potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Trzeba jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji – w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego.

nadkom. Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony