Informacje

Wypadła z drogi i uderzyła w drzewo - Apelujemy o ostrożność na drogach!

Konsekwencje zimowej pogody i zachowania kierowców na drodze mogą mieć przykre skutki. Ostatnio przekonała się o tym 19-latka, która straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Kobieta z obrażeniami odniesionymi w wyniku zdarzenia trafiła do szpitala. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

W dalszym ciągu pogoda potrafi zaskoczyć, powodując, że warunki na drodze nie sprzyjają kierowcom. Również słoneczna aura nie zwalnia nas z zachowania ostrożności za kierownicą, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy poranki i noce wciąż są mroźne. Na jezdniach miejscami jeszcze można spotkać się z błotem pośniegowym czy szronem, co sprawia, że na drogach wciąż jest ślisko. W takich warunkach nie trudno o utratę przyczepności na jezdni i panowania nad autem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 9 marca 2023, po godzinie 9.00, na drodze powiatowej relacji Zawadów – Bukowa, na terenie gminy Bełchatów. 19-letnia kierująca oplem, na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Z obrażeniami odniesionymi na skutek zdarzenia została przewieziona do bełchatowskiego szpitala. Na miejscu pracowały służby ratownicze, wezwane na miejsce przez leśniczego, który w chwili zdarzenia pracował w lesie i usłyszał huk. Mieszkanka powiatu radomszczańskiego podróżowała sama, była trzeźwa. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.


Konsekwencje zimowej pogody i zachowania kierowców na drodze mogą mieć tragiczne skutki. Zimowe warunki wymagają od wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania kiedy na drogach panują śliskie nawierzchnie, opady, które utrudniają widoczność -  to wszystko przyczynia się do wydłużenia drogi hamowania, a od kierowców wymaga większych umiejętności.

nadkom. Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony