Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Kobiet

Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – podinsp. Wojciech Auguścik, wspólnie z męską kadrą bełchatowskiej komendy, zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Wręczając Paniom kwiaty i słodkości z okazji Ich święta złożyli życzenia zdrowia, radości, dni bez zmartwień i trosk, ufnego patrzenia w przyszłość oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Każdy rok w bełchatowskiej komendzie pokazuje, że służba w Policji i praca na stanowiskach cywilnych przyciąga wiele kobiet. Panie stanowią nierozłączny element funkcjonowania naszej jednostki. Obecnie w bełchatowskiej komendzie służy 55 Policjantek oraz 35 Pań zatrudnionych na stanowiskach cywilnych, które bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, czy pełnioną funkcję, są ogromnym wsparciem w policyjnej służbie.

Policjantki w codziennej służbie patrolują ulice, podejmując niejednokrotnie trudne interwencje, zatrzymują sprawców i osoby poszukiwane, poszukują zaginionych. Strzegą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pełnią służbę w grupach dochodzeniowo-śledczych, prowadzą postępowania przygotowawcze, przesłuchują osoby w charakterze świadków i podejrzanych, zbierają i zabezpieczają materiał dowodowy na miejscach zdarzeń oraz w prowadzonych sprawach. Uczestniczą również w zabezpieczeniach różnych imprez sportowych, pikników, są wsparciem dla ofiar przemocy oraz pracują z dziećmi i młodzieżą. Jednak kiedy zdejmują mundur pełnią najważniejsze życiowe role…matki, żony, partnerki, córki, siostry, przyjaciółki. Dzień Kobiet to okazja, aby wszystkim Policjantkom i Paniom pracującym na stanowiskach cywilnych złożyć życzenia i pdziękować za wspólną służbę i pracę. Zdrowia, radości, dni bez zmartwień i trosk oraz ufnego patrzenia w przyszłość, to życzenia, które usłyszały dzisiaj wszystkie Panie z ust męskiej załogi bełchatowskiej komendy, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Bełchatowie insp. Grzegorzem Czubakowskim oraz Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie – podinsp. Wojciechem Auguścikiem.

 

nadkom. Iwona Kaszewska

 

Powrót na górę strony